پیدا کردن ایده برای نوشتن در وبلاگ یکی از سخت ترین کارهاست.

اینکه خودت را مقید کنی به هر روز انتشار حداقل یک پست ولی برنامه مدونی برای تولید چیزی بدردبخور نداشته باشی کار را سخت تر هم می کند.

اینجور مواقع یکی از کارهایی که می کنیم گشت و گذار در وب به امید پیدا کردن راهی برای خلاصی از این رنج روی مخ هستیم! برای منی که در روزهای اولیه وبلاگ نویسی ام هستم این حالت زیاد پیش آمده و اتفاقا بدردبخور هم بوده این کارم.

در خلال یکی از این وبگردی هایم به یک راهنمای بسیار خوب برای وبلاگ نویسی برخوردم.

نمی خواهم زیاد راجع بهش بنویسم و توضیح واضحات بدهم. چون بنظرم خود متن آنقدر شیوا و البته راهگشا هست که بیشتر گفتن من از آن فقط ادای حق مطلب را ضایع می کند.

فقط این را باید بگویم که چیزی که خواندن این متن را دلچسب تر می کند لحن صمیمانه نویسنده آن است که انگار دارد با خود تو چشم در چشم با تبسمی برادرانه سخن می گوید. این باعث می شود این نوشته بیشتر از هر متن ساده آموزشی دیگری بر رویت تاثیرگذار باشد. ضمن اینکه به نظرم خواندن این سطور برای هر وبلاگ نویس تازه کاری از اوجب واجبات است.

امشب که هیچ ایده ای در سر ندارم برای نوشتن و بی تعارف دلم هم نمی خواهد روزی را بدون انتشار پستی در وبلاگ به پایان برسانم با خود گفتم انتشار این لینک شاید بهترین کار باشد. اقلا برای خودم مانند یک راهنمای همیشه در دسترس و جلوی چشم خواهد بود.

ضمن اینکه از این پس سعی خواهم کرد هر چند وقت یک بار لینک هایی را به نوعی برای خودم الهام بخش و مفید بوده اند را به اشتراک بگذارم تا از این راه ادای دینی هرچند کوچک به صاحب نوشته کرده باشم.

چند پیشنهاد وبلاگ نویسی از محمدرضا شعبانعلی

معرفی یک لینک خوب برای شروع وبلاگ نویسی

Post navigation


2 thoughts on “معرفی یک لینک خوب برای شروع وبلاگ نویسی

  1. سلام
    به نظرم اگر یک موضوع خاص و تخصصی را بررای وبلاگ نویسی انتخاب کنیم، کار وبلاگ نویسی راحت تر می شود. چون حداقل می دانیم درباره چه چیزی می خواهیم بنویسیم. و ایده ها نوشتن بهتر به ذهن خطور می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *